מהו קידום אורגני ובמה הוא שונה מקידום ממומן?

העובדה שהאינטרנט הפך לכלי כל כך שימושי עד כדי כך שמיליוני אנשים משתמשים בו מדי יום מסיבות שונות ומגוונות, גרמה לבעלי עסקים רבים להבין, שכדי לחשוף את שירותיהם לקשת רחבה של אנשים, עליהם להקים אתר אינטרנט איכותי. זה לא מפתיע שהתובנה הזו משותפת למאות מיליוני עסקים ברחבי העולם, אך זה יוצר תחרות מתמדת. אז איך מצליחים? כדי להצליח, עליכם להתחיל להפוך את האתר שלכם לאטרקטיבי בעיני מנועי החיפוש השונים וליצור מצב בו הוא מדורג במקומות הראשונים.

הכי טבעי שיש

ישנן דרכים רבות להעלות את הדירוג של האתר שלכם וכולן דורשות מכם להיות מודעים לקריטריונים של מנועי החיפוש. בסופו של דבר, מנועי החיפוש מחפשים לקדם אתרים איכותיים בעלי תוכן מקורי ובעלי מבנה היררכי ומסודר שכולל את כל מילות החיפוש. ביצוע שינויים באתר והתאמתו לסריקה שמתבצעת על ידי המחשבים של גוגל, תעזור לאתר שלכם להתרומם ולעלות במדרג, באופן טבעי. לסוג זה של קידום קוראים קידום אתרים אורגני בגלל שהוא מתמזג בצורה טבעית עם הנוף האינטרנטי ואינו כולל אמצעי קידום ממומנים.

 

קידום ממומן

לעומת קידום אתרים אורגני ישנו סוג קידום אחר, קצת פחות טבעי שנקרא קידום ממומן. קידום ממומן הוא קידום שנעשה בתשלום, בדרך כלל מדובר בתשלום פר יום או פר תקופה ובעזרתו ניתן להגיע לתוצאות מהירות ולהתברג במעלה הטבלה. ברוב המקרים, על ידי קידום ממומן, אפשר להקפיץ את האתר לראש הסולם באופן מידי וכך להופיע בתוצאות החיפוש הראשונות. אולם מחקרים מוכיחים שלרוב גולשים נוטים לחשוד באתרים האלה ולהימנע מהם.

למה קידום אתרים אורגני?

בשונה מקידום אתרים אורגני, קידום ממומן יוביל את האתר שלכם לראש טבלת הדירוג במהירות וללא ספק תוכלו לראות תוצאות מידיות. אך למרבה הצער, קידום ממומן בסופו של דבר נגמר, מכיוון שמוקצה לו תקציב מסוים לפרק זמן שהוגדר מראש, ולאחר מכן, האתר שלכם יעלם מהמקומות הראשונים. לעומת זאת, קידום אתרים אורגני פועל לאט ובטוח. התהליך אומנם יכול לקחת פרק זמן גדול יותר, אך בסופו של דבר, ההמתנה תשתלם, כי ברגע שהאתר יגיע למקומות הראשונים במנועי החיפוש, תדעו שהוא שם כדי להישאר. (כמובן שכדי לשמור אותו מדורג גבוה עליכם לעבוד, ולהישאר בעניינים, לחדש תמיד ולהמשיך לנהל אתר איכותי עם תכנים מקצועיים).

 

 

למה קידום אורגני משתלם לנו?קידום אתרים אורגני

  • בעזרת קידום אורגני תגיע באופן טבעי להיות ראשונים במנועי החיפוש.
  • העלות של קידום אתרים אורגני נמוכה יותר – אין צורך להשקיע בתקציב מימון גבוה.
  • קידום אורגני יעזור לכם לעשות שינויים באתר, להשתנות ולחדש ומכאן גם לגדול ולהשתנות כל הזמן – דינמיות טובה לעסקים.
  • בעזרת קידום נכון תוכלו לשמור על אופטימיזציה של האתר, מה שיעזור לכם להשיג את התוצאה הרצויה שהיא – לגרום לתנועה באתר.

השקעה תוביל לתוצאות

בקידום ממומן בו משקיעים תקציב ורק מחכים לקצור את הפירות ובעזרת קידום טבעי תצטרכו לשמור על תחזוקה שוטפת כל הזמן כדי להשיג את התוצאות הרצויות. אך למרות זאת לקידום טבעי יש יתרון מרכזי הוא, שברגע שאתם מגיעים לצמרת מנועי החיפוש – אם תתמידו, תישארו. לכן, למרות שקידום אתרים בתשלום יכול לתת פוש לעסק שלכם לפרק זמן מסוים, בסופו של דבר, התקציב שהוקצה יגמר ועליכם לקחת זאת בחשבון. בנוסף, כדי לקדם את האתר שלכם נכון, עליכם לרכוש ידע רלוונטי וללמוד את הנושא או לחלופין להיעזר בחברת קידום. רק אל תשכחו שתהליך קידום אתרים טבעי יכול לקחת קצת יותר זמן עד שבפועל תראו תוצאות. במקרה הזה, הסבלנות אכן משתלמת.